0
gawron010 8 lutego 2016 21:00
Nasza przygoda z podróżowaniem zaczęła się od uczestnictwa w konkursie Polskiego Busa na portalu Instagram. Zadanie polegało na wstawieniu selfie z podróży Polskim Busem. Okazało się że nasza praca okazała się zwycięska i wygraliśmy podwójny bilet dla dwóch osób w obie strony. Po przeanalizowaniu dostępnych tras wybór padł na Berlin. Do Warszawy udajemy się pociągiem. Koszt dla dwóch osób to 36 zł. Po dojechaniu do Warszawy udajemy się w stronę metra by nim udać się na przystanek znajdujący się na Młocinach. Stąd o 23 wyruszamy w naszą podróż.O godzinie 8 meldujemy się na miejscu. Najlepszym sposobem by dotrzeć do centrum jest skorzystanie z II linii metra i udanie się na stacje Kaiserdamm. Bilet kupujemy na stacji w biletomacie. O dziwo jest do wybór język polski. Koszt biletu dla jednej osoby to 2.70 euro. Jedziemy w kierunku "Pankov". Wysiadamy na stacji Podstdamer Platz.
Następnie udajemy się na spacer po Berlinie a naszym pierwszym przystankiem będzie Topografia terroru. Jest to galeria która przybliża nam lody berlina w latach 1933-45.

Następnie udaliśmy się w dalszą drogę, a w niej m.in. Wyspa muzeów i najważniejsze historyczne miejsca w Berlinie.
Po dalszą część relacji po berlinie i więcej zdjęć zapraszamy na : https://coupleintravel.wordpress.com/2016/02/08/berlin-od-tego-wszystko-sie-zaczelo/

Dodaj Komentarz